Ataşehir Bulvar 216 Şubemize Özel Programdır
Ataşehir Bulvar 216 Şubemize Özel Programdır
Kapat
EN
TR
1998 - 2015
Boğazın "En İyi Balıkçısı" Ödüllü Restaurantı
2015
Mükemmellik Sertifikası
Ataşehir Bulvar 216 > Hakkında
BOĞAZDA BALIK KEYFİ ANADOLU YAKASINDA
 
İstanbul’un gözde semti Bebek’te 17 yıldır hizmet veren Bebek Balıkçı, “Boğaz’da balık kültürünü oluşturan en önemli mekânlardan biri... 50 yıllık deneyimiyle sektörün duayenlerinden olan Ertuğrul Karabulut’un halen işin başında olduğu Bebek Balıkçı, balığa ve denize dair tüm lezzetleri İstanbul’un Anadolu Yakası’yla da buluşturmaya devam ediyor. Pendik Marin Türk’ten sonra Ataşehir’de üçüncü şubesini açan Bebek Balıkçı, Bulvar 216 AVM’de “Boğaz keyfini” sunmaya ve misafirlerini ağırlamaya başladı.
 
Müdavimlerinin vazgeçemediği klasik tatları Ataşehir’deki yeni şubesinde orijinal sunumlarıyla ikram eden Bebek Balıkçı, modern dekorasyonuyla da dikkat çekiyor. Duvardaki resimler, vitraylar, freskler, rahat oturma alanları hep özenle seçilmiş. Türk, Rum ve Ermeni mezelerinin ön planda olduğu açık mutfak ve günlük onlarca çeşit balığın sunulduğu mostra, keyifli bir zaman geçireceğinizin garantisini veriyor. 100 kişilik kapalı oturma alanı bulunan Bebek Balıkçı’da açık hava keyfi yapmak isteyenler için de 70 kişilik bir bahçe mevcut. 
 
DEĞİŞMEYEN LEZZETLER
Bebek Balıkçı Anadolu Yakası sakinlerinin her geçen gün ağırlaşan İstanbul trafiğine takılmadan “Boğaz lezzetleri”ne ulaşmalarına imkan veriyor. Boğaz’ın en popüler 25 soğuk mezesinin yanında yaklaşık 20 adet ara sıcak misafirlerin beğenisine sunuluyor. Ermeni mezeleri topik ve plaki, Rum mezeleri Girit ezme ve köpeoğlu, Yunan usulü sebzeli muska böreği ile birbirinden renkli ve lezzetli Türk mezeleri büyük ilgi görüyor. Bunların yanı sıra Peru mutfağının popüler tadı ‘ceviche’ de kendi müdavimlerini yaratmış.
 
Zeytinyağı sosu ile en naturel haliyle pişirilen ahtapot ızgara, kalamar ve karides kullanılarak yapılan balık beyti, balık mantı, balık köftesi ve pazı sarma levrek ise misafirlerin heyecanla bekledikleri ara sıcakların başını çekiyor. Tüm bu lezzetlere fırından yeni çıkan mis gibi kokan sıcak ekmekler eşlik ediyor. En uygun tekniklerle pişirilen günlük balıkların ardından triliçe, portakallı irmik, el yapımı baklava ve sufle keyifli yemeğin tamamlayıcıları oluyor.
 
PAZAR KAHVALTISI
Pazar günlerinin sürprizi ise Bebek Balıkçı farkıyla yapabileceğiniz uzun pazar kahvaltıları. Ege usulü serpme kahvaltı, yaklaşık 20 çeşitle göz dolduruyor. Sunulan tüm menülerde günlük mevsim balıklarının yanı sıra butik ürünler kullandıklarını belirten Bebek Balıkçı’nın ikinci kuşak yöneticilerinden Cem Karabulut, “Mevsiminde ve yöresinde yetişen ürünler bizim lezzet sırrımız. Ustalarımızın elinde bu ürünler Bebek Balıkçı’nın fark yaratan lezzetlerine dönüşüyor. Boğaz’da balık keyfini Anadolu Yakası’na taşımaya karar verdiğimizde çok olumlu dönüşler aldık. Pendik’ten sonra Ataşehir’de açtığımız ikinci şubemiz kısa sürede yoğun ilgi gördü. Lezzetlerimize güveniyoruz. Meze büfemiz ve açık mutfağımız kendimize olan güvenin göstergesi” dedi.